Gündem Haber Girişi: 08.09.2021 - 16:40, Güncelleme: 08.09.2021 - 16:40

Konyaaltı- Varsak tramvayı için görüşmeler başladı

 

Konyaaltı- Varsak tramvayı için görüşmeler başladı

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Antalya Meslek Odaları Eşgüdüm Kurulu üyeleriyle bir araya geldi. Başkan Böcek, planlı, kurallı, kimlikli bir Antalya için çalışmaya devam ettiklerini söyledi. Başkan Başdanışmanı Cem Oğuz da Büyükşehir Belediyesi'nin çalışmaları ve projeleri hakkında Eşgüdüm Kurulu'na bilgi verdi. Oğuz, Konyaaltı'ndan Varsak'a kadar 4 Etap Raylı Sistem için düğmeye basıldığını belirterek, "Başkanımızın da vaatleri arasında olan hat. Bugün Ulaştırma Bakanlığı'nda bunun görüşmeleri başladı. Onayı ile birlikte proje ihalesi ve yapım ihalesine çıkacağız" dedi.
Antalya'da bulunan meslek odalarının temsilcilerinden oluşan Eşgüdüm Kurulu, Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek ev sahipliğinde toplandı. Her üç ayda bir yapılması planlanan ancak pandemi nedeniyle uzun süredir gerçekleştirilemeyen toplantıya Eşgüdüm Kurulu Başkanı olan Antalya Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası Başkanı Emrullah Tayfun Çavdar ve diğer meslek odalarının temsilcileri katıldı. ORTAK AKIL VURGUSU "Ben sen yok biz varız. Biz birlikte yaparız" diyerek Antalya'yı birlikte yönetmeye talip olduklarını söyleyen Başkan Böcek göreve geldiği günden bu yana ortak akla büyük önem verdiğini söyledi. Başkan Böcek, meslek odalarının bilgi ve deneyimine olan güvenini dile getirerek Baş Danışman Cem Oğuz ile birlikte meslek odası geçmişi olan isimlerin danışmanlık görevinde bulunduğunu vurguladı. Başkan Böcek, "Çalışmalarımızda ve projelerimizde sizlerin fikirlerine çok ihtiyacımız var" dedi. OĞUZ PROJELERİ ANLATTI Bakan Böcek'in konuşmasının ardından Başdanışman Cem Oğuz Büyükşehir Belediyesi'nin çalışmalarını anlattı. Alt yapıdan üst yapıya halkın yararına olacak projeleri hayata geçirdiklerini söyleyen Oğuz, "Bu çalışmaları gerçekleştirirken meslek odalarımızdan görüş alıyor, birlikte çalışıyoruz" dedi. Boğaçayı, Balbey gibi bir çok projede ortak akılla hareket edildiğini söyleyen Oğuz, "Tarımdan, turizme pek çok konuda STK'lar ile işbirliği yapıyor, görüş ve önerilerini alıyoruz" dedi. 4.ETAP MÜJDESİ 3. Etap Raylı Sistem'in Varsak'tan Müzeye kadar olan güzergahının tamamlandığını anlatan Cem Oğuz, deneme sürüşlerinin ardından Ekim ayı içerisinde yolcu taşımaya başlanacağını açıkladı. Raylı sistemin birinci, ikinci ve üçüncü etabının güzergah seçimlerinde sıkıntı olduğunu söyleyen Oğuz şöyle konuştu; "Dördüncü etap dediğimiz Konyaaltı'ndan Varsak'a kadar olan ve Başkanımızın da vaatleri arasında olan hattımız raylı sistemin kentte optimum kullanılması için gerçekten önemli bir hat. Onun da müjdesini vereyim. Bugün Ulaştırma Bakanlığı'nda bunun görüşmeleri başladı. Onayı ile birlikte proje ihalesi ve yapım ihalesine çıkacağız." TOPLANTILAR SÜRECEK Oğuz, akıllı kent ile ilgili uygulamalar, turizm projeleri, spor ve gençlikle ilgili projeler kültür projeleri ve altyapı ile ilgili de ASAT ve kırsal hizmetlerin yol yapımı ile ilgili projelerinin de sürdüğünü dile getirdi. Eşgüdüm Kurulu Başkanı Emrullah Tayfun Çavdar ise Antalya'nın geleceği açısından bu tür toplantıların önemine değindi. Çavdar, "Pandemi nedeniyle uzun bir ara versek de toplantılarımıza üçer aylık dönemlerde devam edeceğiz. Antalya ile ilgili konularda bizlere de söz hakkı tanınması ve fikirlerimize önem verilmesi bizleri son derece mutlu ediyorö diye konuştu.
Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Antalya Meslek Odaları Eşgüdüm Kurulu üyeleriyle bir araya geldi. Başkan Böcek, planlı, kurallı, kimlikli bir Antalya için çalışmaya devam ettiklerini söyledi. Başkan Başdanışmanı Cem Oğuz da Büyükşehir Belediyesi'nin çalışmaları ve projeleri hakkında Eşgüdüm Kurulu'na bilgi verdi. Oğuz, Konyaaltı'ndan Varsak'a kadar 4 Etap Raylı Sistem için düğmeye basıldığını belirterek, "Başkanımızın da vaatleri arasında olan hat. Bugün Ulaştırma Bakanlığı'nda bunun görüşmeleri başladı. Onayı ile birlikte proje ihalesi ve yapım ihalesine çıkacağız" dedi.

Antalya'da bulunan meslek odalarının temsilcilerinden oluşan Eşgüdüm Kurulu, Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek ev sahipliğinde toplandı. Her üç ayda bir yapılması planlanan ancak pandemi nedeniyle uzun süredir gerçekleştirilemeyen toplantıya Eşgüdüm Kurulu Başkanı olan Antalya Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası Başkanı Emrullah Tayfun Çavdar ve diğer meslek odalarının temsilcileri katıldı.

ORTAK AKIL VURGUSU

"Ben sen yok biz varız. Biz birlikte yaparız" diyerek Antalya'yı birlikte yönetmeye talip olduklarını söyleyen Başkan Böcek göreve geldiği günden bu yana ortak akla büyük önem verdiğini söyledi. Başkan Böcek, meslek odalarının bilgi ve deneyimine olan güvenini dile getirerek Baş Danışman Cem Oğuz ile birlikte meslek odası geçmişi olan isimlerin danışmanlık görevinde bulunduğunu vurguladı. Başkan Böcek, "Çalışmalarımızda ve projelerimizde sizlerin fikirlerine çok ihtiyacımız var" dedi.

OĞUZ PROJELERİ ANLATTI

Bakan Böcek'in konuşmasının ardından Başdanışman Cem Oğuz Büyükşehir Belediyesi'nin çalışmalarını anlattı. Alt yapıdan üst yapıya halkın yararına olacak projeleri hayata geçirdiklerini söyleyen Oğuz, "Bu çalışmaları gerçekleştirirken meslek odalarımızdan görüş alıyor, birlikte çalışıyoruz" dedi. Boğaçayı, Balbey gibi bir çok projede ortak akılla hareket edildiğini söyleyen Oğuz, "Tarımdan, turizme pek çok konuda STK'lar ile işbirliği yapıyor, görüş ve önerilerini alıyoruz" dedi.

4.ETAP MÜJDESİ

3. Etap Raylı Sistem'in Varsak'tan Müzeye kadar olan güzergahının tamamlandığını anlatan Cem Oğuz, deneme sürüşlerinin ardından Ekim ayı içerisinde yolcu taşımaya başlanacağını açıkladı. Raylı sistemin birinci, ikinci ve üçüncü etabının güzergah seçimlerinde sıkıntı olduğunu söyleyen Oğuz şöyle konuştu; "Dördüncü etap dediğimiz Konyaaltı'ndan Varsak'a kadar olan ve Başkanımızın da vaatleri arasında olan hattımız raylı sistemin kentte optimum kullanılması için gerçekten önemli bir hat. Onun da müjdesini vereyim. Bugün Ulaştırma Bakanlığı'nda bunun görüşmeleri başladı. Onayı ile birlikte proje ihalesi ve yapım ihalesine çıkacağız."

TOPLANTILAR SÜRECEK

Oğuz, akıllı kent ile ilgili uygulamalar, turizm projeleri, spor ve gençlikle ilgili projeler kültür projeleri ve altyapı ile ilgili de ASAT ve kırsal hizmetlerin yol yapımı ile ilgili projelerinin de sürdüğünü dile getirdi. Eşgüdüm Kurulu Başkanı Emrullah Tayfun Çavdar ise Antalya'nın geleceği açısından bu tür toplantıların önemine değindi. Çavdar, "Pandemi nedeniyle uzun bir ara versek de toplantılarımıza üçer aylık dönemlerde devam edeceğiz. Antalya ile ilgili konularda bizlere de söz hakkı tanınması ve fikirlerimize önem verilmesi bizleri son derece mutlu ediyorö diye konuştu.

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve antalyadanhaberler.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.